Гіперкінетичні розлади: порушення активності уваги, гіперактивність

Синоніми: гіперкінетичні розлади, гіперактивні розлади, синдром дефіциту уваги, дефіцит уваги з гіперактивністю, гіперкінетичний синдром.

Гіперкінетичні розлади – розлади, що характеризується порушенням уваги, рухової гіперактивністю та імпульсивністю поведінки.

Гіперкінетичні розлади часто виникають в ранньому дитинстві (до 5 років), коли діагностуються значно пізніше. Розлади уваги проявляються підвищеною отвлекаемостью (без ознак гіперметаморфоза) і нездатністю до діяльності, що вимагає когнітивних зусиль. Дитина не може довго утримувати увагу на іграшці, заняттях, чекати і терпіти. Він відчуває труднощі при необхідності сидіти на місці, коли вона відчуває труднощі при проведенні дозвілля, викликає труднощі.

У препубертатном віці дитина може короткочасно рухати занепокоєння, відчуття при цьому почутті напруги і тривоги. Імпульсивність виявляється у відповідях дитини, яка не вислуховує, а також в нездатності чекати своєї черги в ігрових ситуаціях, в перериванні розмов або ігор інших. Імпульсивність проявляється і в тому, що поведінка дитини часто Маломотивированная: рухові реакції та поведінкові вчинки несподівані (ривки, стрибки, пробіжки, неадекватні ситуації, різка зміна діяльності, переривання гри, бесіди з лікарем та інши).

З початку навчання в школі у дітей з гіперкінетичним синдромом нерідко виявляються специфічні проблеми навчання: труднощі, розлади пам’яті, слухо- мовні дисфункції, інтелект, як правило, не порушується.

Майже постійно у цих дітей спостерігаються емоційна лабільність, перцептивні рухові порушення і розлади першого порядку. У 75% довольноо агресивне, протестний, зухвала поведінка або проти, пригнічений настрій і тривога, нерідко як вторинні утворення, пов’язані з порушенням внутрішньосімейних і межперсональних відносин.