Емоційні розлади: тривоги, фобії

Тривоги, фобії специфічні для дитячого, дошкільного та молодшого шкільного віку, поєднуються з вираженою тривогою або страхом тільки в певних ситуаціях, які не входять до складу більш генералізованого розладу і зникають при дорослішанні дитини.

Тривожний розлад (тривоги) в зв’язку з розлукою в дитячому віці. Виникає, як правило, у дітей вразливих, чутливих тривожно-недовірливих, хворобливих, симбіотично прив’язаних до матері. Може виникнути в ранньому дитячому віці і тривати з незначними поліпшеннями стану і загостреннями аж до середини пубертату, після чого настає повне редукування.

Тривожно – фобічні розлади (фобії) дитячого віку. Дітям дошкільного і рідше молодшого шкільного віку в багатьох випадках притаманні страхи, специфічні для дитячого віку: боязнь темряви, самотності, деяких тварин, комах, “білих халатів”, медичних маніпуляцій. При виключній насиченості афекту страху формується стан, що переходить в тривожно – фобічні розлади.

Соціально – тривожний розлад дитячого віку. Характеризується страхом перед чужими людьми певного віку (дорослими, людьми похилого віку, дітьми) і невідомими соціальними ситуаціями. При цьому соціальний страх проявляється на тлі глибокої емоційної прихильності до батьків, інших членів сім’ї та інших знайомих людей, з якими дитина завжди відкрита, відверта, говірна. Непереносимість зміни соціальних ситуацій, нових установ і нових людей настільки виражена, що заважає первинної соціалізації дитини і породжує важкі проблеми соціального функціонування.

Професор Рахманов лікує емоційні розлади тривоги, фобії у дітей за допомогою власної безмедикаментозної методики. Цей метод захищений патентами і визнаний в інших країнах.

Головний мозок має величезний запас міцності і головне завдання – змусити здорові клітини мозку працювати замість загиблих або постраждалих. Способи зробити це підбираються індивідуально для кожного пацієнта.

Голковколювання – стимулювання певних біологічно активних точок, допомагає привести в норму всю нервову систему. На заняттях діти і батьки танцюють.

Використовується і такий метод, що активізує органи чуття: дитині за допомогою спеціальних окулярів закривають очі, і мама йде з ним на прогулянку. Так відключається зір і загострюються інші почуття – слух, нюх. Працюючи з дітьми, професор Рахманов одночасно лікує батьків дитини від неврозу.