Автор кожним рядком, кожним словом намагається нам нагадати, застерегти, переконливо показати на найпростіших прикладах, що живемо ми в матеріальному світі, який як іноді змінюється на очах і вимагає в нас відповідні реакції, активний енергійний діяльності, адекватного грамотного відповіді на всі ці виклики.
Природно, якщо людство на даному етапі еволюційних потрясінь не хоче перетворитися в могильника власне земної цивілізації.
Порушуючи ці глобальні питання існування співіснування людей на планеті Земля, автор звертається до своїх доказах до найпростіших прикладів нашого буття. Зі сторінок книги автор не закликає – кричить: “Люди, озирнися !, Що ви робите? Подумати про майбутнє! Бережіть природу, рідну Землю, Мир. ”
Запропоновані книги відображені як різна наукова так і просто цікава інформація, корисні факти, пов’язані з актуальними темами: здоров’я, екологія, соціальна психологія.
Вибір залишається за людиною. Професор Рахманов цей вибір накреслив на сторінках цієї книги.
Книга призначена для широкого кола читачів.
м. Дніпро, РІА «Дніпро-VAL», 2018 р.
Видання на азербанджанском мовою.
Азербайджан, м. Баку, 2018 р.
Переді мною нова книга професора Вагіфа Мамедович Рахманова. Чи не перестаю дивуватися широті душі цієї прекрасної людини!
Доктор медичних наук, професор, академік, заслужений лікар і раціоналізатор, автор унікальної немедикаментозної методики для лікування важкохворих дітей і дорослих, що має більше 500 наукових праць! Він щодня, в будні і свята, починає і закінчує день з спілкування з хворими дітьми та оточуючими їх дорослими!
До якого ще професору можна потрапити на прийом без попереднього запису, в будь-який час, з будь-якого місця земної кулі? Професор, не тільки пам’ятає хворого, його діагноз, але і найдрібніші подробиці поведінки, спілкування, прояви поліпшення здоров’я.
Книга профессора Рахманова. Оптимизм – пессимизм. Парадоксы – излишества современной цивилизации.
“Пам’яті забутих предків посвещается!” – професор Рахманов
Без уваги Вагіфа Мамедович не залишиться і то як і з ким дитина спілкується, як реагує на звернену мову. А які прекрасні умови він створив в своєму науково-дослідному інституті! Все по його проекту: будинок в сучасному стилі на місці занедбаного дитячого садка, парк з фонтаном, хитромудрі доріжки, навіть клумби – все служить головної мети -виздоровленію дитини. Читаю книгу і розумію, що все її зміст пройнятий турботою про майбутнє всього людства.
Книга професора Рахманова. Тема для роздумів і деякі практичні поради.
Книга професора Рахманова. Оптимізм – песимізм. Міф про хвороби і існуючих лікарських препаратах.
Чому діти хворіють? Чим лікувати і кого? Премудрості (вони ж Лайфхак 😜) психоаналітик, професор Вагіф Рахманов виклав у своїй новій публікації. Є що почитати пацієнтам, особливо молодим батькам і молодим бабусям 😉. Дякую професору за його роботу без свят і вихідних, і за публікації простою і доступною мовою для батьків на важливі медичні теми.
Мені в житті пощастило зустріти дуже цікаву людину. Це – доктор медичних наук, професор Рахманов Вагіф Мамедович, таких людей зустрічаєш на своєму життєвому шляху не часто. А, зустрівши – усвідомлюєш, що ти по-іншому починаєш дивитися на світ.
Ми живемо в дуже динамічний час, коли все навколо нас стрімко змінюється і швидкість цих змін часто насторожує. Працюючи педіатром вже понад тридцять років, навчаючи студентів педіатричній науці, я неодноразово мала можливість аналізувати, як змінюється еволюція патології у дітей за цей період часу.
Ми з колегами часто обговорюємо спостерігаються нами лякають тенденції. Проблем, c якими часто не справляються педіатри, чимало. За різними оцінками, від 40 до 60% дитячих захворювань можуть вважатися психосоматичними (коли психологічна труднощі проявляється у вигляді тілесного симптому).
Набагато частіше у дітей стали виникати проблем з поведінкою: замкнутість, агресивність, погана успішність. З неймовірною швидкістю зростає кількість дітей з порушенням аутичного спектру. З огляду на всі ці невтішні тенденції, хочеться задати питання: «А що ж нас чекає завтра …?».
Прочитавши книгу професора Рахманова Вагіфа Мамедович «Оптимізм – песимізм, парадокси – надмірності сучасної цивілізації», я була вражена, наскільки глибоко була проведена їм деталізація всіх причин, які в тій чи іншій мірі позначилися на здоров’я популяції в цілому.
Величезна безліч цікавих і пізнавальних фактів з усіх сфер життя людства, які представлені для широкої публіки абсолютно доступною мовою, безумовно, допоможуть людям, навіть не мають відношення до медицини, задуматися про те, що чекає всіх нас в найближчому майбутньому!
Професор Рахманов В. М. ділиться своїм багатим лікарським досвідом, наводячи приклади з практики, що ілюструють, наскільки хвороби залежать від того, з чим ми стикаємося щодня (їжа, вода, повітря, предмети побуту і т.д.).
Автор у своїй книзі постійно проводить паралель між подіями древніх цивілізацій і сучасним світом, підкреслюючи тим самим той факт, що тільки людство винне в тому, що має сьогодні. «Сама природа не в силах вистояти перед дурницями людства. Ніхто не хоче відступати. Механізм «штучного знищення» запущений. Чекаємо нових бід, невідомих, невиліковних хвороб, повільного вмирання і скорочення населення світу в майбутньому …. ».
Ще в 1972 році відомий американський вчений Д. Келхун змусив своє покоління задуматися про майбутнє. Результати його досліджень тоді шокували, однак, минув час, і люди перестали замислюватися про те, що стан «смерті духу» наздожене всіх нас, якщо ми не будемо еволюціонувати ментально.
Своєю книгою професор Рахманов звертається до кожного з нас:
«Діти наші, нащадки! Зупиніться, задумайтеся, до чого ви прагнете, від чого відрікаєтеся ?! », – вигукує автор. «Стрімголов несете до примарного майбутнього … А попереду – прірва! Спустошення душ і вимирання фізичне – результат запеклої боротьби в ненаситної зграї споживачів! Грім давно вже грянув! … ».
Він намагається пробудити в нас щось людське, яке називається інстинктом самозбереження, тільки тоді ми зможемо втриматися на краю прірви і врятувати себе самі.
За той період часу, поки я мала можливість спостерігати очима лікаря, як працює професор Рахманов Вагіф Мамедович, я переконалася наскільки це самовіддану, відданий своїй справі ЛЮДИНА! Тільки з таким ставленням до своєї справи можна домагатися результатів там, де інші не змогли допомогти!
Спасибі величезне за Ваш неоціненний працю, за те, що ви даруєте надію і рятуєте тих, хто вже зневірився у порятунку!
Спасибі за те, що ділитеся своїм досвідом в численних публікаціях і в тому життєвому ритмі знаходите час для написання книг!
У 2018 році була видана книга професора Рахманова, присвячена пам’яті забутих предків. Це не перший літературний працю унікального лікаря від Бога, вченого, практикуючого абсолютно без медикаментозне лікування багатьох хвороб сучасного суспільства.
Цей твір зворушило мене до глибини душі і було прочитано на одному диханні. Теми, висвітлені в книзі, дуже актуальні і злободенні.
Цікавий погляд автора на хвилюючі всіх розсудливих людей аспекти життя змушує нас серйозно задуматися про своєму способі життя, про ставлення до навколишнього середовища і, відповідно, про майбутнє наших дітей.
Неякісні продукти харчування, харчова алергія, ліки-фальсифікати, атипові сучасні хвороби, що не піддаються традиційному лікуванню, шкода від мобільного випромінювання – це невеликий перелік тим, які можна знайти на сторінках корисної та пізнавальної книги.
«Брехня викликає стрес! Треба менше брехати! » – закликає автор. У чесних людей вище імунітет і навіть голова болить рідше. Це привід для роздумів.
І найголовніше: вчений-філософ закликає нас більше уваги звертати на екологію, на запобігання природних катаклізмів, на боротьбу з фізичними та психічними захворюваннями для наших майбутніх поколінь і в ім’я пам’яті наших предків, які зберегли мир для нас!
«Давайте не говорити про війну! І нехай вічно світить сонце в душі кожної людини!» – слова справжнього людинолюбця.
Дякую Вам за прекрасну книгу!
Як ніколи сьогодні актуальні висловлювання професора Вагіфа Мамедович Рахманова про погрози на наше спільне майбутнє. Його нова книга присвячена пам’яті забутих предків. Є над чим замислитися. Рекомендую.
Нещодавно, я отримав в подарунок книгу доктора медичних наук, професора Рахманова Вагіфа Мамедович «Оптимізм – песимізм, парадокси – надмірності сучасної цивілізації». Це друга книга, отримана мною від професора, що підтверджує старовинну життєву мудрість: «Книга – найкращий подарунок».
Не можу залишитися в боргу і хочу розповісти про своє враження від подарунка.
Цю книгу, звичайно, можна вважати квінтесенцією цікавих і пізнавальних фактів, кожен з яких розкривається в книзі із зворотного боку і підкріплений прикладами з багатого життєвого і професійного досвіду автора, який присвятив своє життя лікуванню важких хвороб дітей і виведенню з кризи їх батьків.
Вода і їжа, хвороби, ліки і вакцини, споживання природних ресурсів, промислове виробництво і його відходи, засоби масової інформації і мобільний зв’язок, спосіб життя і мислення людей, технологічний бум і навколишнє нас природне середовище, розвиток інтелекту і моральних якостей, виховання дітей і їх соціалізація, – ось далеко не повний перелік проблем, порушених у цьому виданні.
Але, їх узагальнення та розкриття в одній книзі, на мою думку, має на головну мету: саме знання важливо, але думати вже потрібно про інше.
Кожен день, як учитель, я намагаюся навчити дітей мислити критично і не лінуватися не тільки дивитися, а й БАЧИТИ, не просто слухати, а й ЧУТИ. Робити це стає все складніше і складніше.
Своєю книгою професор Рахманов намагається показати основну причину такого явища: не думати, а просто споживати нав’язується в усіх сферах набагато простіше. І те, що в глобальному плані людство вже не стоїть на порозі великих зрушень (далеко не в кращу сторону), а вже саме деформувалося настільки, що всі ці зміни з собою вважає доконаним і більш ніж повсякденним явищем.
Питання вже в іншому, чи знайде людина в собі сили і озирнутися назад, і подивитися на себе теперішнього і, спираючись на викладену в книзі динаміку, уявити своє майбутнє і майбутнє своїх дітей. Або смалодушнічает і скаже собі, що «все йде за планом», що життя – забіг на довгу дистанцію, і все ще встигнемо виправити.
Чи зможе піти проти течії, перемогти себе і, що важливо, стати прикладом для інших? Тоді, може бути, «нове життя з понеділка» для людини не закінчиться в найближчий вівторок і у думаючої частини суспільства буде ще шанс зібратися з силами і протистояти.
Діти наші, нащадки! Зупиніться, задумайтеся, до чого ви прагнете, від чого відрікаєтеся?! </ Blockquote>
«Стрімголов несете до примарного майбутнього … А попереду – прірва! Спустошення душ і вимирання фізичне – результат запеклої боротьби в ненаситної зграї споживачів! Грім давно вже грянув! … </ blockquote>
Вся книга плавно і впевнено підводить читача до головної, на мій погляд, думки: «Ключова риса людини, його природна доля – це жити в умовах тиску, напруги і стресу». Це запорука того, що ми не втратимо здатність еволюціонувати, боротися з викликами оточуючого нас світу і нас не наздожене стан «смерті духу» і я повністю поділяю в цьому позицію автора,
Хочу висловити свою вдячність професору за ту неоціненну допомогу, яку він як лікар своєю щоденною працею робить моїм і не тільки моїм дітям, і за те, що не може залишитися байдужим до того, в якому світі і як ми живемо і будемо жити.
Спасибі, що знаходите час і сили в своїх книгах ділитися власним досвідом, спостереженнями і мудрістю.
Низький Вам уклін, Вагіф Мамедович, від усієї моєї родини.
Адже ми з народження купуємо їм все найкраще: дитяче харчування, соки, фрукти, вітаміни, йогурти, хот-доги, піци; користуємося гігієнічними засобами, косметикою; одягаємо їх в гарний одяг; у кожної дитини свій мобільний телефон, комп’ютер, не усвідомлюючи, що саме цим завдаємо шкоди своїм діткам.
І після цього ми хочемо мати здорових і розумних дітей? Саме про це йтиметься в наступній книзі професора В. М. Рахманова: «Оптимізм-песимізм. Парадокси – надмірностей сучасної цивілізації в баченні професора, лікаря-психіатра, психолога, психоаналітика ».
У цій книзі професор «не закликає, а кричить:
Люди, озирніться! Що ви робите? Подумайте про майбутнє своїх дітей! … Куди ми котимося?
Це дуже пізнавальна книга для мене: професор дає нам докладну цікаву інформацію, корисні факти, пов’язані з нашою екологією, харчуванням, медичними препаратами і т.д. в нашій сучасній цивілізації.