Лікування аутизму та синдром Аспергера
мама Віка, Маша (7 років), Алекс (9 років), США
Поділитися сторінкою в соц. мережах:
Привіт, я Віка. Ми з США, ми це — я, мама, Маша, 7 років – діагноз аутизм та Алекс, 9 років – синдром Аспергера. Ми з Машею на лікуванні 10 днів на початку липня. Алекс був “співчуваючим” і теж отримав кілька сеансів.
До 7ми років Маша вміє повторювати окремі слова, просити що їй треба (окремі слова), краще з поведінкою, але все одно боїться нових місць і не спілкується з дітьми, погано спілкується з дорослими. Це до лікування.
Я читала ще рік тому про доктора Рахманова в Інтернеті, нарешті нам пощастило побувати на лікуванні 10 днів, ми не могли залишатися довше, але результати все одно були:
- Маша боялася гойдалок, без мене не каталася, хиталася у мене на руках. Після першого дня, між справою і морозивом, села сама на гойдалки як само-собою! Потім іноді гойдалася зі мною, але і сама стала частіше це робити.
- Після другого дня ми були на річці, Маша раптом почала зі мною грати, і з дітьми навколо теж – бризкатися. Раніше вона могла бризкатися, але сама по собі, якщо бизгалі на неї – їй це не подобалося. У перший раз ми всі були мокрі з реготом і задоволенням від загальних веселощів.
- Маша мила голову раз в кілька місяців. При цьому волосся не виглядали брудними абсолютно, ну і я намагалася хоч на свято її помити – це були крики джунглів і Маша намагалася влізти мені на голову. Десь 3ий або 4-ий день лікування, ми приходимо додому все в пилу, треба мити, я вирішую “на авось” – Маша видала тільки один писк і голова вимита, та з шампунем! у мене трусилися руки від напруги і очікування істерики, я б вимила її швидше: -)
- Я можу сказати що з’явилося більше осмисленості чи що … в погляді, в поведінці. На 4-ий або 5ий день на зворотному шляху ми проїжджали Міст, де завжди їли піцу (раз в тиждень вже точно! Улюблена Машина їжа). Маршрутка набита людьми, Маша “піцу!” , Я – думаю що зараз буде такий вереск, що водій ТОЧНО заїде не туди! я так тихо і скоромовкою “Маша, зараз додому, піцу потім …” тиша … ми таки виходимо на зупинці Міст, але швидко сідаємо в автобус і їдемо далі, і НІЯКИХ криків з приводу піци! Увести Машу від піци раніше було практично неможливо (валяння і крики)
На 6ой – 7ой день поведінку якось зіпсувався, я вже знала що буде “загострення” і яке то погіршення, але яке потім повинно пройти. Було навіть страшно в період погіршення їхати додому в Америку, тато б мене з’їв відразу в аеропорту.
8ой і дев’ятий дні нічим особливим не відрізнялися, хіба що Маша зовсім звикла до процедур і лікарні, відчувала себе абсолютно у своїй тарілці. В останній день вона влізла в калюжу біля лікарні абсолютно щаслива і брудна. Ще місяць тому вона з гидливістю скакала по калюжах потрапивши під дощ.
Після приїзду і переходу на наш час ми спробували наші сили:
- миття Маші – жодного писку!
- дощ – дурниця тепер для Маші!
- краще з дітьми в басейні (ті ж плескалкі)
- краще на ігровому майданчику (намагається грати з групою, хоча б в догонялки)
- на днях відвідали совешенно новий рай0н, будівля, навіть ліфт вниз! і абсолютно не знайомий офіс! сказала “Хай” (привіт), сіла на диван, обійшла весь офіс, перевірила всі сканери, принтери, папір, я змогла спокійно поговорити!
- почала грати з іграшками: укладати їх спати, імітувати що вони їдять з тарілки з нею разом.
- літня школа – поведінка добрий, нові вчителі, нова школа, сама їздить на автобусі: її забирає автобус – таке було і в минулому році, але автобус не могла чекати, бігала, вередувала, часто нила. Зараз все як і годиться – варто з портфелем, чекає.
- розмову: намагаюся більше їй говорити того, що вона сама повинна говорити, добре повторює. Поки розмови-спілкування немає, за винятком якщо вона щось хоче. Дуже сподіваюся що за поведінкою і ось такими поліпшеннями піде і розмова.
Алекс став краще розмовляти в діалозі, я помітила більше внімамія до співрозмовника і розмова більше по темі, ніж на абстрактні інтереси. (Алексу ставили синдром Аспергера, говорить багато, але мало по суті, все абстрактно, як не тут).
Віка, Маша, Алекс
і посмішка до вух!
Поділитися сторінкою в соц. мережах: