Лікування затримки психомоторного розвитку та психомовного розвитку (ЗПМР)
Наталя, м. Київ

Мене звуть Наталя, дочка Дарина, їй 6 років. Діагноз у дитини: затримка психо-моторного розвитку та затримка психо-мовного розвитку (ЗПМР). У кожного своя біль… Завжди задавалася питанням: чому я ?, чому зі мною це сталося ?, чому саме моя дитина?, За що? Важко і боляче усвідомлювати одне – що практично всім лікарям плювати на дитину. Куди ми тільки не зверталися, але все зводилося до одного — це таблетки і ліки, від яких з’являлися ще більші труднощі і ускладнення. Одного разу в Києві ми зустрілися з однією чудовою жінкою логопедом, яка родом була з Дніпра і саме вона порекомендувала професора Рахманова В. М. Звичайно ж, ми відразу звернулися до лікаря Рахманова. У перший раз ми поступили, коли Дашко було 2 роки 8 міс.

У грудні 2016р ми пройшли вже 7-й цикл у професора Рахманова Вагіфа Мамедович.
До наших лікарів (невролог, психіатр) ми не ходимо, тому навіть і не знаю, що тепер з діагнозом. Були останній раз – року 2 назад. Відвідуємо масовий дитячий сад (логопедичну групу), також ходимо 3 рази в тиждень до логопеда, педагогу і психологу. Ходимо на танці і малювання.

Затримка психомоторного і мовного розвитку. Наталя, м Київ, УкраїнаЗатримка психомоторного і мовного розвитку. Наталя, м Київ, Україна

<р3>Трохи історії

Дитина від першої вагітності. Вагітність до 6 місяця проходила в нормі. На 25 тижні пережила сильний емоційний стрес. На 27 тижні госпіталізована з нирковою колькою і загрозою переривання вагітності в жіночу консультацію в відділення патології вагітних. Після 4 тижневого лікування виписана з укладенням утонение плаценти. На 32-му тижні госпіталізована в жіночу консультацію в відділення патології вагітних з укладенням затримка внутрішньоутробного розвитку, недолік кисню і харчування.

Народилася Дашенька недоношеною на 35 тижні, з вагою 1800 г. шляхом Кесарева розтину, в зв’язку з порушенням серцевого ритму плода. Апгар 7-7б, ЗВУР. На 7-й день перевели нас в ОПН ОДБ. Патології не виявлено. В 5,5 міс. д / з: синдром тонусних порушень, як наслідок гіпоксично-ішемічного ураження ЦНС. Підвищено м’язовий тонус в ручках і ніжках, утруднене розведення в т.б. суглобах. Упор на ноги на шкарпетки. Лікування: масаж, пантокальцін, гліцисед, парафін у вигляді чобітків на ручки і ніжки, електростимуляція спини і сідниць, ЛФК. При особистій бесіді завідувачка відділенням сказала мені, що у Вас буде ДЦП.

З 8 місяців ми кожен день відвідували Центр дитячої ортопедії та реабілітації г. Николаев. У 9 місяців на нейросонографии виявлено вентрікуломегалія, кісти в шлуночках головного мозку. Лікування надану в центрі реабілітації: масаж, ЛФК, басейн, електростимуляція, лазер, сенсорна кімната, педагог, логопед, музичні заняття, кортексин, цереброкурін, цераксон.

Дашенька села в 10 міс, почала ходити в 1 рік і 10 міс. У липні 2013 року зробили МРТ головного мозку, як мені пояснили, виявлена ​​лучистість в шлуночках, наслідок гіпоксії мозку.

Хочу написати наш висновок про 7й циклі лікування

МОВА (фразова + прості речення)

  • з кожним днем ​​збільшується активний словниковий запас
  • навчилася відгадувати загадки
  • навчилася вимовляти букви К, Х, И, залишилося всього-нічого це З, Й, Л, Р, Ю, Я
  • вчимося давати розгорнуті відповіді на питання
  • із задоволенням описує події, які з нею сталися (кожен день перед сном розповідає, що сталося з нею за цей день)
  • покращилася ігрова діяльність (постійно бубонить щось своїх іграшок)
  • на льоту ловить і повторює не тільки нові слова, а й мовні звороти
  • задає питання (поки більше завчених)
  • говорить тихо (але! Якщо їй щось потрібно кричить на все горло!)
  • покращився мислення, логіка

Соціалізація

  • без розуму від дітей, дуже любить з ними грати. По всій майданчику збирає дітей і тягне їх до мене, щоб познайомиться (раніше дуже сильно боялася дітей).
  • дуже любить спілкування не тільки з дітьми, але і з дорослими. Поки не може вести з ними відкриту розмову, видно, що сильно соромиться, але з близькими (бабусі і дідуся) поводиться інакше.

МОТОРИКА

  • покращилася дрібна й велика моторика
  • навчилася зав’язувати вузлик
  • навчилася перекидатися
  • покращилася координація (зараз дивлюся як вона бігає по майданчику і згадую, як я за нею повзала і підтримувала постійно, боялася, що впаде!)
  • катається самостійно на двоколісному велосипеді, об’їжджає перешкоди.
  • самостійно пише цифру 1, 2, 3,4
  • стала пластичнее
  • ходить на танці і до неї вимоги такі ж, як і до порожниною здоровим дітям! (Не хочу щоб її жаліли! Вона це відразу відчує і перестане намагатися!)
  • більше стали з нею ходити, менше стала втомлюватися

ЇЖА

  • покращився апетит (особливо активно проявляється ввечері)
  • самостійно їсть ложкою, іноді користується виделкою
  • допомагає накрити і прибрати зі столу
  • разом готуємо їжу
  • навчилася їсти порізаний стейк з риби або з м’яса (для мене це ДУЖЕ велике поліпшення тому що вона їла все перетерте і це було величезною проблемою для мене)

Їла його з апетитом, але з великою обережністю, як ніби чогось боялася. Всі ми знаємо, що неправильне харчування має колосальний вплив на організм. Так ось -представьте, що відбувається з кошечніком, якщо в нього не потрапляє достатня кількість харчових волокон, фруктів, овочів і злаків. У нас проблеми з кишечником до сих пір, але я знаю, що все покращиться, коли з’явиться правильне харчування по поверненню.
– їмо на вулиці м’яке печиво, Барні. Вчора ввечері їли звичайну здобні булочки. Їсть порізаний банан.
Процес запущено … Я дуже щаслива!

ВЕЛИКЕ спасибі професорові Рахманова Вагифу Мамедович за Ваша щоденна праця.

З нетерпінням чекаємо нашої зустрічі,
Наталя Луда, м.Київ, Україна
телефон: 0637589019
facebook.com/natalya.luda

Схожі відгуки про лікування
мама Катя, син Рома та дочка Лілія, Волинь, Україна
Ставили діагноз ЗМР, риси РАС, гіперактивність. Він не розумів зверненої мови, не дивився в очі, не було вказівного жесту, не відгукувався на ім’я, нічний енурез, не тримав олівця в руці, не помічав дітей, сам по собі у своєму світі. На лікування вперше потрапили у 3,10 років. З Ромою ми пройшли...
Читати повний відгук
мама Давида, Донецька область, Україна
Відгуки (форум) про лікування: Затримка мови, невроз, гіперактивність, Давид 6 років В 4.5 року Давид захворів ларенготрахееітом і потрапив в інфекційну лікарню... І відразу під час цієї хвороби ще в лікарні він начебто "злетів з котушок". Постійно ридав, почав кусатися, дряпатися, битися. Коли приїхали додому почав падати на підлогу, постійні істерики, був себе в лоб з жахливою силою, всіх ображав, почав обпісіваться (енурез). ЦЕ БУВ АТ!!! Дитину як підмінили!...
Читати повний відгук
Гущина Наталія
Добрий день, Звуть мене Гущина Наталія, проживаю в місті Маріуполь, Донецької області. Прочитавши все вище написане хотіла б написати кілька рядків і від себе. Щоб люди, які тільки замислюються звернутися до професора Рахманова, робили це швидше і не зволікали! Професор Рахманов береться за найважчі випадки і домагається вражаючих результатів Найчастіше...
Читати повний відгук
Читати схожі відгуки