Професор Рахманов Вагіф Мамедович
Професор, доктор медичних наук — Рахманов Вагіф Мамедович

Професор, доктор медичних наук, заслужений лікар України

Звання, нагороди і дипломи

  • Академік Академії наук вищої освіти України.
  • Академік Європейської Академії природничих наук.
  • Професор, доктор медичних наук.
  • Професор Міжнародної Кадрової Академії.
  • Член Європейської асоціації психотерапевтів.
  • Заслужений лікар України.
  • Заслужений раціоналізатор України.
  • Науковий консультант відділу реабілітації слуху інституту отоларингології України.
  • Директор філії психоаналітиків України.
  • Керівник Українського центру психотерапевтичної реабілітації.
  • Директор НДІ дитячої та сімейної психіатрії, психотерапії, психології, медичної та психосоціальної реабілітації.

За видатні досягнення в галузі охорони здоров’я Рахманов Вагіф Мамедович удостоєний безліччю міжнародних нагород і дипломів.

Авторські патенти

Авторські патенти професора Рахманова підтверджують унікальність безмедикаментозного методу лікування важких психічних розладів таких як: аутизм, аутичного кола (спектра), розлади психічного розвитку (ЗПР), розлади мови і мови (ЗПРР), затримка психомоторного розвитку (ЗПМР), розлади розвитку навчальних навичок і когнітивних функцій, невротичні і соматоформні розлади, сенсоневральні порушення слуху та інші.

Посилання

Дисертації

Біографія

З серпня 1979 року працює в Дніпропетровській психоневрологічної лікарні на посаді лікаря-психіатра і психотерапевта, на запрошення Дніпропетровського обласного відділу охорони здоров’я. Пройшов підготовку з психотерапії, дитячої та дорослої психіатрії, голкорефлексотерапії, фізіотерапії, сурдології, аудіології. Лікар вищої категорії з дитячої та дорослої психіатрії.

На початку своєї трудової діяльності в лікарні працював у відділенні неврозів, проводив лікування хворих з невротичними і соматоформними розладами, а також амбулаторне лікування хворих з органічними і функціональними порушеннями, зокрема сенсоневральним порушенням слуху, аутизмом, аутичного кола розладами, дитячим церебральним паралічем, анорексією, булемією і ін., в організованому вперше в країні психотерапевтичному сурдологічному кабінеті.

Постійно впроваджує і розробляє нові методи лікування хворих з функціональними і органічними патологіями. Вчена Медична Рада (УМС) МОЗ СРСР – 1982 р, проблемна науково-технічна комісія Київського НДІ отоларингології (1981, 1982, 1984, 1985 р.р.), НДІ загальної та педагогічної психології Академії Педагогічних наук СРСР – 1982 р., Дніпропетровський медичний інститут, Український інститут удосконалення лікарів, НДІ психіатрії ім. В. М. Бехтерева і інші схвалили розроблену ним методику і рекомендували її до широкого застосування.

З 1983 року спільно з НДІ дошкільного виховання АПН СРСР проводиться динамічне спостереження групи хворих з нейросенсорними дефектами органів слуху. Даний метод лікування схвалений цим же інститутом і рекомендований до застосування.

З 1986 року по 2016 рік працює завідувачем новоствореним психотерапевтичним сурдологічним відділенням № 42 Дніпропетровської обласної клінічної психіатричної лікарні.

У 1986 і 1989, 1990, 1991 р.р., за дорученням МОЗ СРСР, головним управлінням лікувально-профілактичної допомоги розробленого психотерапевтичного методу видані 4 методичні рекомендації.

За активну участь в розробці та сприяння у впровадженні в практику охорони здоров’я нових методів діагностики і лікування дефектів слуху (1984 г.), Президія Українського Республіканського Правління Всесоюзного науково-технічного товариства нагородила його Почесною грамотою.

У 1985 р за розроблений комплекс психофізіологічних психофізичних методів лікування хворих дітей з обмеженими можливостями, в т.ч. з нейросенсорним дефектом органу слуху, аутизмом, аутичного кола розладами та ін., нагороджений дипломом першого ступеня і присвоєно звання Лауреата премії ЛКМУ і УРСНТТ. У 1986 р на Республіканському конкурсі на кращий винахід у галузі медицини, біології та медичної техніки, створене молодими вченими за роки IX п’ятирічки (1981-1985 рр.), його винаходам присуджено призове місце. Він неодноразово займав перші місця на обласних конкурсах на кращі раціоналізаторські пропозиції в галузі медицини.

З огляду на позитивні результати проведеного лікування, рішенням від 16.04.86 р №10.0210-161 МОЗ СРСР дозволив відкрити на базі обласної психоневрологічної лікарні обласної психотерапевтичний сурдологічний центр на 60 ліжок з поліклінічним прийомом. З моменту відкриття центру в жовтні 1986 року. В. М. Рахманов призначений його керівником. З 1989 року центр отримав статус Республіканського науково-практичного центру. Подібний центр – перший в країні і за кордоном.

У 1989 р нагороджений золотою медаллю ВДНГ СРСР, за розробки нових немедикаментозних психо-соціальних методів реабілітації хворих з обмеженими можливостями і функціональними розладами.

У 1989 році захистив кандидатську дисертацію в НДІ ім. В. М. Бехтерева (м.Санкт-Петербург).
У 1991 р Рахманова В. М. присвоєно звання заслуженого раціоналізатора України.
У 1992 році захистив докторську дисертацію в НДІ психіатрії ім. В. М. Бехтерева (м.Санкт-Петербург).
У 2009 р – повторний захист докторської дисертації (нострифікація) в НДІ соціальної, судової психіатрії та наркології МОЗ України.
У 1999 р – член Європейської асоціації психотерапевтів.
У 2001 р за розробку методів надання допомоги хворим з важкою органічною патологією ЦНС Президією Міжнародної кадрової академії присвоєно звання – почесний професор.
З 24.07.2002 р за наказом №285 МОЗ України центр перейменований в «Український центр психотерапевтичної реабілітації», директором якого призначено Рахманова В.М.

За розробки немедикаментозної терапії є лауреатом премії ЦК ЛКСМ України і УРСНТО (1985 г.), нагороджений орденом Н.І. Пирогова (2009 г.), в 2009 р – медаллю ім. Г. В. Лейбніца, якою нагороджує гомеопатична асоціація Німеччини; орденом Ярослава Мудрого (2009 г.), почесними грамотами МОЗ України, Дніпропетровської обласної державної адміністрації та ін.

У 2011 році нагороджений орденом «Святої Софії» I ст. з врученням диплома і пам’ятної статуетки.
Комітет номінації ім. Сократа представив професора Рахманова В. М. до почесної нагороди «The Name in Science». 12 липня 2012 р він став володарем почесного титулу «The Name in Science» ( «Ім’я в науці») з врученням диплома і знака «За внесок в світову науку» на блакитній стрічці (м Дублін). Ім’я професора Рахманова В. М. занесено у Всесвітній реєстр видатних вчених світу.

Також в 2012 р отримав нагороду «За охорону здоров’я нації» та грамоту «За вагомий внесок у розвиток іміджу охорони здоров’я України» Верховної Ради України та національної академії медичних наук України.

2013 р. ознаменувався в багаторічній медичній та науковій практиці визнанням на державному рівні – присвоєно звання Заслуженого лікаря України.
2013 р. – нагороджений «Зіркою патріота України» за проявлений патріотизм та бездоганне служіння Україні.
2014 р. – лист-подяка від Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я та нагородження медаллю «За вагомий особистий внесок у становлення і розвиток системи охорони здоров’я України, багаторічне і самовіддане служіння обраній справі, професіоналізм, високу майстерність, яскраві наукові та практичні досягнення, доброту, чуйність і любов до людей».
2014 р. – Академією Наук вищої освіти України удостоєний відзнаки імені М. Остроградського.
2015 р. – за внесок в розвиток вищої освіти України удостоєний нагороди Святого Володимира.
2016 р. – нагороджений ювілейним знаком орден «Велика Україна. 25 років незалежності».
2016 р. – нагороджений дипломом і медаллю «MAHMUD KASQARI-1000», Азербайджан
2016 р. – диплом ЕМА “Best Medical Practice”.
2016 р. – диплом академіка Міжнародної Академії освіти і науки.
2017 р – диплом переможця відкритого Міжнародного конкурсу «Вчений року – 2016» та емблема Міжнародного дослідницького центру наукових досягнень (Чікаго, США).
2020 р – диплом переможця відкритого Міжнародного конкурсу «Вчений року – 2020» та емблема Міжнародного дослідницького центру наукових досягнень (Чікаго, США).

Монографії

  • Психотерапія в сурдології. Монографія. Київ, Здоров’я. 1988р.
  • Центр відновлення здоров’я. Перший психотерапевтичний сурдологічний центр. Монографія. Київ, Здоров’я. 1988р.
  • Медико-соціальні аспекти виховання та навчання дітей з порушенням слуху. Монографія. Харків, Основа. 1990р.
  • Я знову чую. З досвіду роботи республіканського науково-практичного психотерапевтичного сурдоневрологіческого Центру МОЗ УРСР по організації медико-соціальної реабілітації …, 1990р.
  • Психотерапія в дефектології. Б. М. Айзенберг, Л. З. Арутюнян, М. А. Баришнікова і інші. сост. М. П. Вайзман. Монографія. Москва, Просвещение. 1992р.
  • Діти і слух. Медико-соціальні аспекти виховання і навчання. Монографія. Москва, Загрей. 1997р.
  • Допоможіть, лікарю! м Дніпропетровськ, РІА «Дніпро-VAL», 2011р.
  • Сімейний невроз. Психосоматичні і вегетативні розлади у дітей і дорослих. м Дніпропетровськ, РІА «Дніпро-VAL», 2013р.
  • Мудрі слова. м Дніпропетровськ, РІА «Дніпро-VAL», 2015р.
  • Müdrik sözlər. Азербайджан, м.Баку, 2016р.
  • Оптимізм – песимізм. Парадокси – надмірності сучасної цивілізації. м Дніпро, РІА «Дніпро-VAL», 2018 р.
  • Optimizm-Pessimizm. Азербайджан, м.Баку, 2018 р.
  • Аутизм. Аутичної кола (спектра) розлади. Методи надання допомоги. За та проти. м Дніпро, РІА «Дніпро-VAL», 2019 р.
  • Autizm. Азербайджан, м.Баку, 2020р.

Методичні рекомендації

Патенти

  • Патент на корисну модель № 51426 зареєстровано в Державному реєстрі патентів України на корисні моделі 12.07.2010р. «Спосіб лікування хворих з сенсоневральними порушеннями слуху методом кореляції слухових і зорових параметрів».
  • Патент на корисну модель № 54551 зареєстровано в Державному реєстрі патентів України на корисні моделі 10.11.2010р. «Психофізичний і психофізіологічний метод лікування дітей з діагнозами аутизм і аутичноподібний синдром».
  • Патент на корисну модель №56804 зареєстровано в Державному реєстрі патентів України на корисні моделі 25.01.2011р. «Психофізичний і психофізіологічний метод лікування хворих дітей аутичного кола».
  • Патент на корисну модель №65961 зареєстровано в Державному реєстрі патентів України на корисні моделі 26.12.2011р. «Спосіб тактильної терапії дітей, хворих аутизмом і парааутичними розладами».
  • Патент на корисну модель №100880 зареєстровано в Державному реєстрі патентів України на корисні моделі 11.02.2013р. «Окуляри з механізмом регулювання доступу зорової інформації».
  • Патент на корисну модель №125575 зареєстровано в Державному реєстрі патентів України на корисні моделі 10.05.2018р. “Спосіб поєднання голкорефлексотерапії і фармакопунктури у лікуванні хворих з порушеннями мови , невротичними та соматоформними розладами”.
  • Патент на корисну модель №126486 зареєстровано в Державному реєстрі патентів України на корисні моделі 25.06.2018р. “Спосіб телесно-тактильної терапії дітей та підлітків з аутизмом, розладами мови і когнітивних функцій”.

Винаходи

Отримано 3 авторських свідоцтва на винаходи:

  • «Спосіб лікування порушень слуху», 1984р.
  • «Пристрій для реєстрації руху повій», 1987р.
  • «Спосіб лікування хворих неврозами», 1991р.

Ліцензії

  • Березень 2010р. – отримано ліцензію, що дає право займатися медичною практикою по психотерапії і психіатрії.
  • Листопад 2016р. – отримано ліцензію на відкриття ТОВ «Науково-дослідний інститут дитячої та сімейної психіатрії, психотерапії, психології, медичної та психосоціальної реабілітації».

Раціоналізаторські пропозиції

1982р.

  • Колективно-груповий метод психотерапевтичної компенсації слухового сприйняття у дітей зі зниженим слухом і дорослих.
  • Окуляри для лікування порушень слуху.
  • Пристрій для масажу активних точок області вуха.
  • Спосіб лікування хворих методом низькотемпературного впливу на активні точки.
  • Пристрій пневмомассажа барабанних перетинок вуха.
  • Спосіб психотерапевтичної активізації слухового сприйняття при лікуванні нейросенсорної приглухуватості слабочуючих хворих.
  • Спосіб лікування хворих методом термоконтрастного впливу на активні точки.

1986р.

  • Спосіб релаксації хворих з відкритими очима при проведенні сеансу гіпнопсіхотерапіі.
  • Спосіб обстеження хворих з нейросенсорна порушенням слуху в гіпнотичному стані.
  • Спосіб лікування хворих з дефектом мови.
  • Спосіб лікування хворих методом впливу на вушні і привушні біологічно активні зони.
  • Окуляри для виключення зорових аналізаторів у хворих з нейросенсорна порушенням слуху.
  • Спосіб проведення лікувального навіювання уві сні у хворих з порушенням слуху і різними нервово-психічними розладами.
  • Спосіб гіпнотізаціі негипнабельних, невнушаемих хворих при проведенні сеансу гіпнопсіхотерапіі.
  • Спосіб лікування хворих методом голкорефлексотерапії в поєднанні з нейролептиками.
  • Спосіб лікування хворих способом фокусування сонячних променів на біологічно активні точки.
    Палеорефлексотерапія.
  • Спосіб поліпшення сприйняття слуху у хворих з нейросенсорна порушенням слуху.
  • Спосіб лікування хворих шляхом впливу на біологічно активні точки укусами мурах.

1987р.

  • Спосіб невербальної гіпнотізаціі слабочуючих хворих.
  • Спосіб проведення лікувального навіювання.
  • Спосіб проведення невербальної сугестивності
  • Спосіб визначення сугестивності під час гіпнотичного сну.
  • Спосіб знаходження нових біологічно активних зон.

1988р.

  • Спосіб поліпшення сприйняття слуху слабочуючих хворих в гіпнотичному стані з відтворенням ритмічної музики на високих і низьких діапазонах частот.
  • Спосіб занурення негипнабельних хворих в гіпнотичний стан за допомогою одномоментного гіпнотичного навіювання і голкорефлексотерапії.
  • Спосіб лікування людей з вадами слуху хворих з прикордонними нервово-психічними розладами.
  • Спосіб гіпнотізаціі хворих з нав’язливими і сенесто-іпохондричною симптоматикою.
  • Спосіб тренування слуху слабочуючих хворих в гіпнотичному стані з відтворенням музики високої і низької частоти.
  • Спосіб тренування промови слабочуючих хворих.

1990р.

  • Спосіб поліпшення слухового уваги і сприйняття у людей з вадами слуху в стані гіпнотичного сну.
  • Спосіб тренування залишків слуху у глухих в гіпнотичному стані.
  • Спосіб активізації слухового сприйняття у дітей дошкільного віку.
  • Спосіб активізації слухової уваги у глухих хворих.
  • Спосіб лікування хворих з руховими і вестибулярними порушеннями.
  • Спосіб активізації слухової уваги і сприйняття у тугоухих.
  • Спосіб активізації слухового сприйняття у дітей 7-14 років.
  • Спосіб проведення поетапного навіювання при гіпнотичному стані.