Нервова анорексія, патологічна відсутність або зниження апетиту

Нервова анорексія – це важке психічне захворювання, що характеризується значним зниженням ваги тіла на тлі бажання позбутися від “зайвої ваги”. Може супроводжуватися страхом збільшення ваги і ожиріння, відразою до їжі і іншими подібними.

У подібних хворих спотворено уявлення про себе, занижена самооцінка, вони відмовляються виконувати рекомендації фахівців, конфліктують з рідними. Допомогти їм можна тільки спільними зусиллями лікаря і сім’ї хворого.

анорексія

пацієнтка професора Рахманова до лікування

Причини появи нервової анорексії в даний час найчастіше пов’язують з психотравмуючими ситуаціями, але в той же час має значення гормональне порушення, генетична схильність, черепно-мозкова травма і інші.

Найчастіше нервова анорексія зустрічається у дівчат-підлітків в забезпечених сім’ях. Зареєстровано також чимало таких випадків серед осіб жіночої статі віком від 10 до 30 років, які мріють про красиву статуру і модельну зовнішність.

У подібних випадках має місце індивідуальний комплексний підхід, який огороджує пацієнта від психотравмуючих чинників. Лікарська терапія використовується тільки як виняток.
З наших багаторічних спостережень слід підкреслити, що хворі на нервову анорексію повинні перебувати під постійним наглядом фахівців і щорічно проводити підтримуюче і профілактичне лікування.